Firefox 35.0

Firefox 35.0

Pobierz program
Do ulubionych
Ocena użytkowników: 4.6/5 (ocen: 30)
Lubi program: 2 użytkowników
Ilość pobrań: 3 901 313
Wielkość pliku: 38,74 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 2003 / 7 / 8
Producent: Mozilla Foundation
Oceń program:

Opis programu Firefox

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja została oparta na silniku Gecko przez korporację Mozilla oraz programistów ochotników z całego świata.

Przeglądarka Firefox została zaprojektowana tak żeby zawierała tylko najpotrzebniejsze funkcje oraz wczytywała strony internetowe najszybciej jak to jest możliwe. Użytkownicy mogą oczywiście poszerzyć funkcjonalność przeglądarki poprzez instalację wtyczek, których powstały tysiące.

Główne funkcje i cechy przeglądarki Firefox
  • Bezpieczeństwo - Firefox posiada zabezpieczenia spotykane we większości nowoczesnych przeglądarek internetowych takie jak: szyfrowanie ssl, ustawienia prywatności, kontrola uprawnień, ograniczenia dla języków Javascript oraz JAVA. Co ciekawe Firefox nie obsługuje technologii ActiveX, która przez większość ekspertów uważana jest za kontrowersyjną.
  • Obsługa standardów - Firefox w znacznej większości przepadków zgodny jest z najnowszymi standardami i wytycznymi W3C. Gdy pojawiają się nowe technologie i tworzone są nowe standardy, Mozilla przeważnie jako pierwsza implementuje je w swojej przeglądarce. Firefox obsługuje technologie takie jak HTML, XHTML, CSS, CSS2, CSS3, JavaScript, MathML, SVG, XSLT i XPath.
  • Przeglądanie stron w zakładkach - przeglądarka Firefox jako jedna z pierwszych zyskała możliwość przeglądania stron w zakładkach, dzięki czemu użytkownik może przeglądać wiele stron i szybko przełączać między nimi.
  • Manager pobierania plików - przeglądarka posiada menadżer pobierania plików, w którym umieszczane są wszystkie pobierana ze stron internetowych pliki. Możliwe jest ustalenie lokalizacji, do której pobierane mają być pliki, jak również wybieranie lokalizacji za każdym razem
  • System wtyczek - bardzo istotną rolę w sukcesie przeglądarki Firefox odegrały rozszerzenia, które tworzą użytkownicy. Dzięki wtyczkom użytkownicy mogą dostosować przeglądarkę do swoich potrzeb - zmienić wygląd przeglądarki, zintegrować ją z portalami społecznościowymi, dodać akceleratory pobierania itp.

Recenzje użytkowników

Brak recenzji użytkowników

Komentarze

Tracert      2014-10-14 19:55:39
  
0
O wiele lepszy od Chrome bo nie wysyła żadnych prywatnych danych, jest bezpieczny i ma sporo wtyczek. Jeśli chodzi o szybkość, to bez żadnych dodatków jest mega szybki.

Dodaj komentarz