Avast! Home Edition 2015 10.0.2208.712

Avast! Home Edition 2015 10.0.2208.712

Pobierz program
Do ulubionych
Ocena użytkowników: 4.4/5 (ocen: 4726)
Lubi program: 127 użytkowników
Ilość pobrań: 18 806 686
Wielkość pliku: 4,77 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows 2000 / XP / Vista / 7 / 8
Producent: AVAST Software a.s.
Oceń program:

Opis programu Avast! Home Edition

avast! Free Antivirus to jeden z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych. Program zabezpiecza komputer przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, chroni prywatność użytkowników, zapewnia ochronę podczas surfowania po Internecie, podczas rozmowy przez komunikatory internetowe oraz podczas pobierania i wysyłania poczty e-mail.

Instalacja i konfiguracja

Paczka instalacyjna pozwala skonfigurowanie elementów, których potrzebujemy (ochrona plików, e-maili oraz sieci). Ponieważ program zarabia na reklamach, więc oferuje nam instalację niepotrzebnych komponentów, jednak możliwe jest pominięcie ich instalacji.

Moduły programu Avast zapewniające bezpieczeństwo to: narzędzie do ochrony oraz czyszczenia przeglądarki z toolbarów (IE, Google Chrome, Firefox), oprogramowanie do aktualizacji zainstalowanego na komputerze oprogramowania, moduł do zdalnego dostępu do innych komputerów, modułu SecureLine do wykonywania szyfrowanych połączeń przez VPN, GrimeFighter do czyszczenia systemu z niepotrzebnych plików, Rescue Disk do ratowania systemu zainfekowanego szkodliwym oprogramowaniem.

Nowoczesny atrakcyjny interfejs użytkownika

avast! posiada przyjazny i łatwy w użyciu interfejs zapewniający łatwy dostęp do stanu aktywności usług, różnych metod skanowania, narzędzi, modułu zdalnego zarządzania urządzeniami przenośnymi z zainstalowanym Avast! (tablety, smartfony), statystykami (w czasie rzeczywistym oraz historycznymi) oraz modułem do konfiguracji programu.

Różne tryby skanowania ze zdefiniowanymi przez użytkownika ustawieniami

Avast umożliwia przeprowadzenie szybkiego skanowania (w miejscach, gdzie najczęściej ukrywa się szkodliwe oprogramowanie, pełnego skanowania całego dysku, skanowania urządzeń przenośnych, wybranych folderów lub skanowania procesów i usług przy każdym uruchomieniu systemu.

Nie musimy zmieniać żadnych ustawień programu, ponieważ Avast! posiada całkiem przyzwoitą domyślną konfigurację. Zaawansowani użytkownicy mają jednkak możliwość dostrojenia opcji programu związanych z rootkitami, typami plików, miejscami skanowania, heurytstyką, podejrzanymi plikami, formatami archiwów, działaniami podejmowanymi wobec wykrytych szkodliwych programów, priorytetów skanowania, raportów, wyłączeń ze skanowania oraz planowania skanowania.

Możliwe jest również przeglądanie logów aktywności podejrzanych plików wstawionych do kwarantanny, dzięki czemu możemy podjąć decyzję odnośnie ich usunięcia lub pozostawienia.

Inne narzędzia związane z bezpieczeństwem

Avast posiada przydatne narzędzie analizujące zainstalowane na komputerze aplikacje i sprawdzające czy zainstalowane wersje są aktualne. Nieaktualne oprogramowanie często zawiera błędy oraz luki bezpieczeństwa

Za pomocą Avasta możemy również wyczyścić naszą przeglądarkę ze szkodliwych komponentów, usunąć toolbary oraz zresetować ustawienia. Szkodliwe programy bardzo często instalują dodatkowe elementy, zmieniają domyślną stronę startową oraz wyszukiwarkę. Za pomocą Avast uporasz się z łatwością z wszystkimi tymi problemami.

Funkcja AccessAnywhere programu Avast wymaga darmowej rejestracji. Pozwala ona na kontrolę naszego komputera z dowolnej lokalizacji.

Program zawiera również funkcję Rescue Disk tworzącą butowalny USB lub CD z najnowszymi definicjami wirusów oraz specjalną wersją Avasta. Gdy nasz komputer zostanie zainfekowany i tracimy nad nim kontrolę, możemy uruchomić Avasta z pamięci USB i przeskanować komputer podczas uruchamiania.

Wydajność oraz ogólna ocena

Zużycie zasobów systemowych jest zależne od tego jak szybko chcemy przeskanować komputera. Możliwe jest wyłączenie ochrony plików systemowych, poczty lub sieci za pomocą jednego kliknięcia i zmiana ustawień dla każdej z tych usług. Poziom wykrywania wirusów jest porównywalny z poziomem płatnych antywirusów, więc Avast z pewnością będzie dobrym wyborem.

Recenzje użytkowników

Coraz lepszy antywirus
2
marekwudarski 2012-06-12 18:52:05
Avast to moim zdaniem jeden z najlepszych darmowych programów antywirusowych. Instalowałem ich na prawdę wiele, jednak ten sprawdza się najlepiej już od kilku dobrych lat.

Najnowsza wersja posiada nowoczesny interfejs podobny do tych z komercyjnych odpowiedników. Gdybym nie wiedział, że to darmowy program, z pewnością bym nie uwierzył. Na głównej stronie mamy dostępne wszystkie potrzebne informacje o stanie ochrony.

Dostępnych mamy klika rodzajów skanowania takich jak: skanowanie szybkie, pełne skanowanie systemu, skanowanie nośników przyłączonych do komputera lub skanowanie folderów.

Nowością jest obsługa skanowania w chmurze, dzięki któremu mamy bardzo szybki dostęp do definicji najnowszych wirusów. Zauważyłem, że obecnie wszystko staje się "w chmurze" także duże brawa dla Avasta za nadążanie za trendami.

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość ustawienia czułości heurystyki. Jest to bardzo przydatne, jeśli sami tworzymy oprogramowanie, które następnie udostępniamy innym. Możemy dzięki temu zobaczyć, czy nasz program nie zachowuje się podejrzanie :).

Podsumowując, muszę powiedzieć że Avast z każdym rokiem staje się bardziej funkcjonalnym programem i na szczęście nadal jest darmowy.
Zalety:
  • ciekawy, czytelny i nowoczesny interfejs
  • skanowanie w chmurze
  • ustawianie czułości heurystyki
Wady:
  • brak

Komentarze

avastlover      2014-10-17 18:21:34
  
0
Nie ma co kupować drogich antywirusów jak jest darmowy avast!
jojo356      2014-10-15 18:40:04
  
0
Avast znalazł mi wirusy, których AVG nie znalazł
Radek      2014-10-14 13:51:14
  
0
Najlepszy darmowy antywirus jakiego używałem.
komixxx      2012-08-24 01:17:47
  
1
Bardzo polecam avast'a jest to moim zdaniem najlepszy program bardzo go polecam :)
wojtekkosztowny      2012-08-09 19:30:24
  
1
Zdecydowanie najlepszy z darmowych! Moglibyście zmienić screena, bo w nowej wersji ma zupełnie inny, nowoczesny interfejs!

Dodaj komentarz