KiTTY 0.63.2.2

KiTTY 0.63.2.2

Pobierz program
Do ulubionych
Ocena użytkowników: 4.4/5 (ocen: 35)
Lubi program: 0 użytkowników
Ilość pobrań: 1 613
Wielkość pliku: 0,51 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows 98 / 2000 / XP / Vista / 7
Producent: Cyd
Oceń program:

Opis programu KiTTY

KiTTY to jeden z najpopularniejszych klientów Telnet oraz SSH bazujący na kliencie PuTTY. Aplikacja posiada wszystkie funkcje klienta PuTTY oraz dodatkowe funkcje zwiększające wygodę programu oraz możliwości konfiguracyjne.

Zarządzanie sesjami

Głównym celem stworzenia KiTTY było rozszerzenie funkcjonalności PuTTY o dodatkowe przydatne funkcje ułatwiające pracę. Ponieważ zarządzanie dużą ilością sesji z jednej listy było niewygodne w KiTTY wprowadzono funkcje zarządzania i filtrowania sesji. Możemy tworzyć foldery (listy sesji), dzięki czemu zarządzanie dużą ilością sesji jest łatwiejsze.

Przenośność

KiTTY używa domyślnie rejestru systemowego do zapisu konfiguracji (sesje, skróty klawiszowe, parametry). Możemy jednak zmienić ustawienia KiTTY tak żeby były zapisywane w katalogu, dzięki czemu będziemy mogli używać programu na każdym komputerze. Wystarczy stworzyć plik kitty.ini i wpisać w nim dwie linie:
[KiTTY]
savemode=dir

Skróty klawiszowe dla zdefiniowanych komend

Kolejną bardzo przydatną funkcją KiTTY są skróty klawiszowe wywołujące zapisane komendy SSH lub inne. Możemy przykładowo napisać komendę logowania do serwera MySQL lub listowania katalogów i nie wpisywać jej za każdym razem ręcznie. Komedy dodawane są również do menu kontekstowego.

Automatyczne logowanie

Program pozwala na automatyczne podawanie nazwy użytkownika i hasła, gdy serwer zapyta o nie przy logowaniu. Pozwala to na uniknięcie każdorazowego wpisywania tych danych. Funkcja możliwa jest dla połączeń telnet, ssh-1 oraz ssh-2.

Klikalne linki w terminalu SSH

KiTTY wykrywa linki wyświetlające się terminalu i pozwala na ich wyróżnienie poprzez podkreślenie. Kliknięcie linku w terminalu otwiera domyślą lub wybraną przez nas przeglądarkę internetową. Opcja jest oczywiście możliwa do wyłączenia.

Uruchamianie skryptów lokalnych

Dzięki aplikacji możesz uruchamiać w konsoli SSH skrypty zapisane na dysku lokalnym. Wystarczy wcisnąć kombinację CTRL+F2 i wybrać z okna dialogowego skrypt, który chcesz uruchomić.

Osobne ikony dla każdej sesji

W KiTTY usprawniono również funkcje graficzne. Osobna ikona dla każdej uruchomionej sesji pozwala na łatwiejsze odnalezienie interesującej nas sesji. KiTTY zawiera ikony przedstawiające bohaterów kreskówek.

Ikona w systemowym zasobniku

Gdy uruchamiamy jakieś długo trwające zadania przez SSH lub używamy KiTTY do otwarcia tunelu SSH, możemy schować okno KiTTY do zasobnika systemowego (system tray). Minimalizacja do zasobnika systemowego możliwa jest poprzez wciśnięcie kombinacji CTRL+F6 lub wybranie funkcji 'Sent to tray' z menu kontekstowego.

Zachowanie okna KiTTY

KiTTY wprowadza również wiele funkcji zmieniających wygląd i zachowanie okna - możliwe jest ustawienie przeźroczystości okna, trzymanie zawsze widocznego okna SSH, rolowanie okna, blokada klawiatury, ustawianie graficznego tła dla terminala, drukowanie zawartości terminala lub jego części.

Recenzje użytkowników

Brak recenzji użytkowników

Komentarze

Brak komentarzy do programu.

Dodaj komentarz