Firefox dla Windows8

2012-09-03 | autor: admin

Wielkimi krokami zbliża się premiera Windows 8 i z pewnością Microsoft będzie chciał, aby jak najwięcej użytkowników przesiadło się na nowy system. Nawet jeśli sprzedaż na początku będzie mała, to i tak miliony osób będą używały nowego systemu. Twórcy przeglądarek chcą być więc na to przygotowani. Google kończy już najnowszą wersję Metro swojej przeglądarki Chrome.

Mozilla nie jest aż tak dlatego w tyle za Google. Mimo iż Firefox dla Windows 8 nie jest do końca gotowy, Mozilla zaprezentowała bardzo nowoczesny interfejs użytkownika, który prawdopodobnie znajdzie się w nowej przeglądarce. Co ciekawe, będzie on bardzo podobny do wersji na system Android.

Wersja Firefox dla Windows 8 ma pojawić się w trzecim kwartale bieżącego roku, a wiec jeszcze przed oficjalną premierą nowego systemu firmy Microsoft. Mozilla informuje, że nowa przeglądarka będzie potrafiła zaimportować ustawienia ze starszej wersji Firefox, będzie posiadała podgląd plików PDF oraz obsługę Flash. Niestety początkowo nie będzie posiadała obsługi rozszerzeń, które dodane zostaną z czasem.

Komentarze (2)

drynio   2012-09-10 08:26:35
  
1
Win 7 jest ok pod kompy, które nie mogą być sterowane dotykowo i myślę że ich użytkownicy sceptycznie podejdą do Ósemki. Nowy system na pewno znajdzie za to zwolenników wśród właścicieli tabletów oraz monitorów dotykowych obsługa "cegiełek" na tego typu sprzęcie jest o wiele łatwiejsza niż starego paska menu (sam obserwuję najnowsze dystrybucje linuxa, które również powoli zaczynają przypominać graficznie wersję "cegiełkową"
marekwudarski   2012-09-03 16:40:00
  
1
Jak dla mnie za bardzo minimalistycznie. Windows 7 mi się podoba i nie mam zamiaru się na nic przesiadać :)

Dodaj komentarz