Mendeley Desktop 1.13.1

Mendeley Desktop 1.13.1

Ocena użytkowników: 4.3/5 (ocen: 8)
Ilość pobrań: 1 113
Wielkość pliku: 21,64 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8
Producent: Mendeley Ltd.

Opis programu Mendeley Desktop

Mendeley Desktop to program do organizowania różnego rodzaju danych oraz dokumentów przechowywanych na komputerze. Aplikacja pozwala w kilka sekund stworzyć bibliotekę dokumentów, którą możemy z łatwością przeszukiwać. Program przydatny jest szczególnie przy pracy i dzieleniu się publikacjami naukowymi oraz współpracy on-line z innymi użytkownikami.

Główne funkcje programu Mendeley Desktop:

  • Wszystkie badania i dokumenty w jednym miejscu - program pozwala na bezpieczne przechowywanie dokumentów oraz dostęp do nich za pomocą wielu urządzeń.
  • Dodawanie adnotacji - dzięki programowi możesz łatwo dodawać adnotacje do tekstu, uzyskiwać szybki dostęp do potrzebnych danych, podświetlać tekst itp.
  • Tworzenie odwołań oraz bibliografii - generowanie bibliografii w wybranym przez Ciebie stylu za pomocą kilku kliknięć. Stworzoną bibliografię możesz łatwo wstawić do Worda, LibreOffice oraz Bibtex.
  • Dzielenie się oraz praca grupowa - za pomocą programu możesz udostępniać odwołania do prac naukowych, listy prac naukowych lub całe artykuły. Możliwe jest tworzenie grup itp.