Lightworks 12.0.2

Lightworks 12.0.2

Ocena użytkowników: 4.4/5 (ocen: 7)
Ilość pobrań: 39 059
Wielkość pliku: 0,00 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8
Producent: EditShare

Opis programu Lightworks

Lightworks to darmowy program do nieliniowej edycji oraz montażu filmów wideo z bardzo rozbudowaną funkcjonalnością. Dzięki aplikacji możemy edytować pliki w wielu formatach AVI, QuickTime, MXF, DPX, RED R3D, DV, DVCPRO 50, DVCPRO HD, XDCAM HD, XDCAM EX, P2, AVC Intra, DNxHD, ProRes oraz w rozdzielczościach 2k oraz 4K. Aplikacja obsługuje również formaty telewizyjne NTSC, PAL oraz filmy HD. O profesjonalności programu może świadczyć to, że był ona wykorzystywany przy produkcji filmów takich jak Mission Impossible, Wyspa Tajemnic czy Pulp Fiction.

Główne funkcje programu Lightworks:

  • Wsparcie dla wielu formatów plików wideo - Lightworks zapewnia obsługę największej liczby formatów spośród profesjonalnych programów non-linear editing (NLE). Aplikacja obsługuje kontenery MXF, Quicktime oraz AVI z praktycznie każdym możliwym formatem wideo. Na osi czasu możemy umieszczać pliki w formatach ProRes, Avid DNxHD, AVC-Intra, DVCPRO HD, RED R3D, DPX, AVCHD (z AC3 audio), H.264, XDCAM EX / HD 422.
  • Importowanie, eksportowanie i renderowanie w tle - Lightworks pozwala na importowanie, eksportowanie i renderowanie bez czekania na wyniki. Wszystkie operacje umieszczane są w kolejce i wykonywane w tle, a w tym czasie my możemy zająć się tworzeniem filmów.
  • Obsługa urządzeń I/O - program współpracuje z trzema głównymi producentami urządzeń I/O: Blackmagic, AJA and Matrox.
  • Obsługa wideo z wielu kamer - Lightworks pozwala na łatwe utworzenie grupy zsynchronizowanych klipów nagrywanych jednocześnie z wielu kamer. Przełączanie pomiędzy widokami z różnych kamer jest również bardzo proste i wymaga tylko jednego kliknięcia.
  • Wbudowane narzędzia do pracy w grupie - Lightworks posiada wbudowane narzędzia dzielenia się efektami pracy z innymi użytkownikami oraz kontroli nad prawami użytkowników do odczytywania i zapisywania materiałów.
  • Wbudowane zaawansowane efekty do nakładania na filmy - Lightworks wykorzystuje wspomaganie sprzętowe (GPU) do nakładania efektów oraz filtrów na filmy. Niektóre z dostępnych efektów to: korekcja koloru, nasycenia, matowienie itp. Program posiada ponad 100 gotowych ustawień. Lightworks radzi sobie z nakładaniem efektów na filmy w jakości HD, 2K a nawet 4K. Szybkość zależy oczywiście od dostępnego procesora graficznego.
  • Łatwy eksport filmów do Internetu (MPEG4/H.264) - Stworzone w programie filmy możesz z łatwością eksportować do formatu MPEG4/H.264. Lightworks tworzy filmy, które mogą być wysyłane do serwisów YouTube, Vimeo, Facebook oraz Instagram. Dostępna jest również funkcja bezpośredniego wysyłania filmów na Twoje konto na YouTube.