Serviio 1.5

Serviio 1.5

Ocena użytkowników: 4.5/5 (ocen: 20)
Ilość pobrań: 9 701
Wielkość pliku: 80,43 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
Producent: Serviio.org

Opis programu Serviio

Serviio to darmowy serwer DLNA, czyli program dzięki któremu możemy zamienić nasz komputer w centrum multimedialne. Tego typu serwer pozwala na przesyłanie filmów, muzyki i zdjęć do każdego urządzenia obsługującego technologię DLNA np. niektóre telewizory, tablety, smartfony, laptopy itp.

Filmy i muzyka przesyłane są strumieniowo z komputera z zainstalowanym serwerem, więc nie trzeba ich zapisywać na urządzeniach, na których korzystamy z multimediów. Urządzenia muszą być oczywiście połączone siecią WiFi lub kalblową siecią lokalną. W programie wbudowanych jest wiele profili urządzeń, dzięki czemu ich konfiguracja jest bardzo szybka i nie wymaga zaawansowanej wiedzy.

Za pomocą programu możemy przesyłać pliki w formatach: MP3, WMA, OGG, FLAC, MPEG, VOB, MOD, TS, M2TS, MP4, MOV, AVi, WMV, MKV, FLV, 3GP, JPG, PNG i GIF. Niektóre z nich (np. MKV) transkodowane są w locie, w czasie wysyłania na urządzenie.

Kolejna ciekawą funkcją jest obsługa napisów do filmów, nawet gdy urządzenie na którym oglądamy film ich nie obsługuje. Serviio wtapia napisy w film i w ten sposób wysyła do urządzenia.