Puran Defrag 7.7 Free Edition

Puran Defrag 7.7 Free Edition

Ocena użytkowników: 3.33/5 (ocen: 3)
Ilość pobrań: 4 746
Wielkość pliku: 2,63 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 2003 / 2008 / 7 / 2008 R2 / 8
Producent: Puran Software

Opis programu Puran Defrag

Puran Defrag to darmowy defragmentator dysku twardego oraz optymalizacji systemu Windows. Aplikacja wyróżnia się zastosowaniem autorskiej technologii PIOZR (Puran Intelligent Optimizer), dzięki której możemy zwiększyć szybkość dostępu do najważniejszych plików.

Inteligentny optymalizator - PIOZR

PIOZR to technologia pozwalająca na znaczące przyspieszenie dostępu do wybranych przez nas plików. Najszybszy dostęp do danych jest na zewnętrznej części dysku twardego i wraz ze zbliżaniem do wewnętrznej części, maleje szybkość zapisu i odczytu. PIOZR umieszcza najczęściej używane pliki w szybszych częściach dysku, dzięki czemu znacznie zwiększa ogólną szybkość systemu.

Konsolidacja folderów i optymalizacja wolnego miejsca

Najczęściej odwiedzanym miejscem w systemie są przeważnie określone foldery, więc w celu zwiększenia szybkości systemu, lepiej jest przenieść je w szybsze rejony dysku. Jeśli zaznaczymy odpowiednią opcję Puran Defrag przeniesie foldery najczęściej używane przez nas i przez system operacyjny. Konsolidacja folderów działa tylko dla partycji NTFS.

Optymalizacja wolnego miejsca polega na zwiększenia wolnej przestrzeni w najszybszych miejscach dysku, dzięki czemu może być ona używana przez system Windows do tworzenia tymczasowych plików.

Automatyczna defragmentacja

Puran Defrag posiada dwa typy automatycznej defragmentacji - prosta automatyczna defragmentacja oraz automatyczna defragmentacja podczas rozruchu. Prosta automatyczna defragmentacja możliwa jest po każdym uruchomieniu sytemu, po określonym czasie, o określonej porze dnia, w określonym dniu tygodnia lub miesiąca.

Defragmentacja podczas rozruchu systemu (boot time)

Niektóre pliki takie jak MFT (Master File Table), pliki stronicowania itp, nie mogą być bezpiecznie defragmentowane, gdy system Windows jest uruchomiony. Dzięki defragmentacji podczas rozruchu (Boot Time Defragmentation) możliwe jest optymalne ułożenie tych plików. Możliwa jest również defragmentacja całego dysku, przed startem systemu - jest ona o wiele dokładniejsza niż standardowa defragmentacja.

Defragmentacja z niskimi priorytetem

Ten rodzaj defragmentacji wpływa najmniej na pracę systemu. W tym trybie Puran Defrag pobiera najmniej zasobów systemowych, dzięki czemu inne aplikacje mogą pracować szybciej.