Google przedstawi platformę Android TV na konferencji Google I/O

2014-05-31 | autor: admin

Od kilku miesięcy w mediach pojawiały się informacje na temat kolejnych planów Google - tym razem wkroczy on na rynek telewizorów z platformą Android TV. Gigant z Mountain View zamierza przedstawić swój nowych produkt już w czerwcu na Google I/O - corocznej konferencji dla developerów w San Fransisco.

Jak część z was pewnie wie, Google stworzyło wcześniej platformę Google TV, jednak projekt zakończył się całkowitą porażką. Co więcej Google stworzyło również Chromecast, który jest obecnie uważany za wielki sukces, więc zastanawiającym jest wprowadzanie kolejnego produktu, który będzie konkurował z Chromecastem.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że Chromecast jest niedrogim urządzeniem z ograniczonymi możliwościami sprzętowymi. Google nie może więc zaoferować wszystkich funkcji jakie by chciało i dlatego tworzy nową platformę na nowoczesne telewizory.

Google ma zamiar wprowadzić gry z systemu Android na telewizor, tak jak Amazon zrobiło w Fire TV. Kolejną nowością ma być bardzo przyjazny interfejs użytkownika.

Google zawarło już kilka umów z dostarczycielami usług multimedialnych takimi jak Netflix oraz Hulu Plus. Prawdopodobnie niedługo poznamy również producentów sprzętu, na którym będzie obecny system.