System Tizen może zastąpić Androida w Galaxy Gear smartwatch

2014-06-02 | autor: admin

Pierwsza generacja zegarków Galaxy Gear smartwatch posiada domyślnie zainstalowany system Android, jednak niedługo może się to zmienić. Samsung wydał nową wersję systemu dla tych zegarków, która zastąpi system Google. System wydawany jest pod nazwą Tizen - jest to system Open Source, oparty na Linux stworzony przez Samsunga oraz Intel.

Aktualizacja ma przynieść dużo ulepszeń oraz nowych funkcji dla użytkowników Galaxy Gear. Oprócz ogólnego polepszenia wydajności, poprawy żywotności baterii, nowy system posiada wbudowany odtwarzacz muzyki, polecenia głosowe do aparatu oraz konfigurowalne skróty.

Tizen nie jest całkowicie nowym systemem - Samsung stosuje go już w bardzo wielu urządzeniach takich jak lodówki, aparaty i niektóre telefony. System pojawił się też w nowej generacji smartwatchów - Gear 2 oraz Gear 2 Neo. Samsung najwyraźniej stara się wykorzystać swoją pozycję na rynku sprzętu komputerowego i stara się nie dopuścić do monopolu systemu Google.

Samsung nie wydał jeszcze automatycznego uaktualnienia, jednak możliwe jest ręczne pobranie systemu Tizen dla Galaxy Gear. Nowa instalacja nie pozwoli jednak na pozostawienie danych z zegarka, więc przed zainstalowaniem warto zrobić kopię zapasową danych.