Google przypomni o zaległych rachunkach na podstawie poczty

2014-10-08 | autor: admin

Zapominasz o zapłaceniu rachunków na czas? Od teraz Google może Ci o tym przypomnieć. Najnowsza wersja mobilnej wyszukiwarki tej firmy posiada funkcję przypominania o zaległych rachunkach.

Obecnie funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników posługujących się językiem angielskim. Żeby użyć tej funkcji wystarczy użyć funkcji rozpoznawania głosu w Google i powiedzieć "Show me my bills" lub "My bills due this week", a aplikacja wyświetli rachunki do zapłacenia i wyświetli sumę do zapłaty.

Funkcja działa poprzez skanowanie e-maili w skrzynce i wyciąganie z nich informacji o rachunkach. Oznacza to, że rachunki musimy otrzymywać w formie elektronicznej na skrzynkę Gmail. Papierowe rachunki nie są (na szczęście) dostępne dla Google.

Google obecnie skanuje e-maile swoich użytkowników w poszukiwaniu informacji o rezerwacjach w hotelach, rezerwacjach lotów, rezerwacjach seansów itp. Funkcja jest dostępna dla użytkowników, którzy włączyli funkcję Google Now i pozwolili Google na czytanie swoich e-maili.

W kwietniu tego roku Google zaktualizowało warunki korzystania ze swoich usług tak żeby jasno pokazać, że zautomatyzowane systemy firmy skanują treści wiadomości użytkowników do tworzenia spersonalizowanych reklam.

Funkcja przypominania o rachunkach jest obecnie dostępna tylko w wersji angielskiej na smartfony i to tylko dla wybranej grupy użytkowników, jednak prawdopodobnie niedługo zobaczymy ją również w wersji desktopowej.