Windows 10 będzie "działał na wszystkim"

2014-10-08 | autor: admin

Windows 10 jest dla Microsoftu bardzo ważnym krokiem w realizacji wizji nowej generacji systemów operacyjnych. Jądro systemu Windows 10 ma być takie samo dla Windows Phone, Windows RT, Windows x86 (wszystkie brandowane Windows 10) oraz najnowszej wersji Xbox OS.

CEO Microsoftu Satya Nadella nakreślił strategię systemów nowej generacji Microsoftu jako "system działający na wszystkim". Nowy system ma pozwolić na realizację koncepcji Internetu przedmiotów (ang. Internet of Things - IoT). Według Satya Nadella Windows 10 będzie pierwszym krokiem do systemów nowej generacji, a nie tylko kolejną wersją po Windows 8.

Kolejną rzeczą, o której wspomniał Nadella jest możliwa zmiana sposobu licencjonowania Windows 10. Microsoft prawdopodobnie uprości sposób licencjonowania w sposób podobny do Office 365, wprowadzając kilka opcji skupiających się na użytkowniku a nie urządzeniach. Pozwoli to prawdopodobnie na instalację systemu Windows na kilku urządzeniach z użyciem jednej licencji, w zależności od wykupionego pakietu.