HTC RE - wodoodporna kamera dla każdego

2014-10-09 | autor: admin

Plotki na temat kamery HTC mającej być konkurencją dla GoPro nie okazały się do końca prawdą. Zamiast kamery sportowej, HTC zaprezentował kamerę o dziwnej nazwie HTC RE, tworzącą nową kategorię - kamerę nie tylko dla entuzjastów sportu, lecz prostą w obsłudze kamerę dla wszystkich.

W środku obudowy o kształcie peryskopu znajdziemy sensor CMOS mogący wykonywać 16 megapikselowe zdjęcia oraz filmy 1080p z 30 klatkami na sekundę lub klipy 720p w slow motion ze 120 klatkami na sekundę. HTC RE posiada obiektyw z ultra-szerokim polem widzenia - aż 146 stopni. Obudowa kamery jest wodoszczelna i odporna na wnikanie pyłu - zapewnia poziom ochrony IPX7, a po zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia IPX8.

Kamera stworzona jest w bardzo minimalistycznym stylu. Podobnie jak w pierwszej generacji kamer Lytro, nie ma wyświetlacza LCD pozwalającego na sprawdzenie co filmujemy lub fotografujemy.

Zamiast tego otrzymujemy przycisk do robienia zdjęć, który po dłuższym przytrzymaniu włącza nagrywanie filmu oraz dodatkowy przycisk pozwalający włączyć nagrywanie w trybie slow-motion oraz time lapse. Na górze kamery umieszczony został mikrofon oraz oraz dioda LED pokazująca w jakim trybie nagrywamy.

Co ciekawe, nie został dodany przycisk wyłączania i włączania - kamera jest zawsze w trybie czuwania, dzięki czemu nie przegapimy ciekawych momentów do zrobienia zdjęcia. Sensory zainstalowane w kamerze wykrywają moment kiedy bierzemy kamerę do ręki, dzięki czemu nie zrobimy przypadkowych zdjęć, gdy kamera jest w kieszeni lub torebce.

Kamera może łączyć się z telefonem z systemem Android lub iOS za pomocą Bluetooth LE lub sieci WiFi (tworzonej przez kamerę), do pobierania zdjęć i filmów oraz zmiany ustawień nagrywania. Aplikacja pozwala również na podgląd na żywo obrazu z kamery.

HTC RE posiada czytnik kart microSD z dołączoną kartą 8GB, jednak możliwe jest podłączenie karty 128GB. Dzięki baterii o pojemności 820mAh możliwe jest zrobienie do 1600 zdjęć lub nagranie do 100 minut wideo.

Na zagranicznych rynkach kamera ma kosztować około $199 i dostępna będzie w sklepach przed okresem świątecznym tego roku.