GIFV - nowy format Imgur oferuje znacznie lepszą jakość i mniejszy rozmiar plików

2014-10-10 | autor: admin

Jeden z największych hostingów zdjęć Imgur zadecydował, że format GIF nie sprawdza się już w swojej roli. Po ostatniej aktualizacji serwisu, Imgur konwertuje wysyłane przez użytkowników animowane GIFy na GIFV. Nowa technologia zastosowana przez Imgur polega na konwersji GIFa na formę video w formacie MP4.

Oznacza to, że obecnie możemy wysyłać do serwisu znacznie większe i lepszej jakości GIFy. Limit wielkości GIFów został przesunięty z 5BM do 50MB! Efekt możemy zobaczyć porównując GIFa 50MB w wersji GIFV oraz standardowego GIFa w wersji 5MB.

Imgur stara się unowocześnić technologię zaprezentowaną w roku 1989, pozostawiając przy tym wygodę używania i oglądania standardowych GIFów. Format GIFV oferuje nie tylko o wiele lepszą jakość, lecz również mniejsze rozmiary pliku. GIFV tak jak zwykły GIF odtwarzany jest automatycznie, lecz w przeciwieństwie do standardowego GIFa nie zacina się podczas ładowania.

Nowy format poruszających się obrazków będzie również wygodniejszy do odtwarzania na aplikacjach mobilnych, a ponieważ jest on w rzeczywistości niewielkim wideo, będziemy mogli umieszczać go na stronach takich jak Twitter. Twórcy nowego formatu liczą na jego szybką adaptację.