ALLPlayer 6.0.0.0

ALLPlayer 6.0.0.0

Ocena użytkowników: 3.5/5 (ocen: 1758)
Ilość pobrań: 7 134 284
Wielkość pliku: 40,11 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8
Producent: ALLCinema Sp. z o.o. Sp. k.

Opis programu ALLPlayer

ALLPlayer to jeden z najpopularniejszych i naszym zdaniem najlepszych odtwarzaczy filmów. Program wyróżnia się dużą ilością odtwarzanych formatów, wbudowanym syntezatorem mowy, automatycznym pobieraniem napisów oraz funkcją inteligentnego wyświetlania napisów.

Instalacja i interfejs

Po prostej i bezproblemowej instalacji ukazuje się nam nowoczesny i minimalistyczny interfejs użytkownika. Obejmuje funkcje sterujące odtwarzaniem (odtwarzanie/pauza, przewijanie, stop itp) oraz panel, w którym wyświetlany jest film. Panel jest łatwy w użyciu i nie zawiera niepotrzebnych funkcji.

Duża ilość odtwarzanych formatów filmów

ALLPlayer nie jest kolejną nakładką na program MediaPlayer, lecz posiada własny silnik korzystający bezpośrednio z DirectX, dzięki czemu odtwarza praktycznie każdy dostępny format filmu. Program odtwarza m.in filmy oraz muzykę w formatach: 3G2, AVI, MKV, AVI, FLV, DAT, MOV, M2TS, MP4, 3GP, VOB, MPG, APE, AU, MKA, MP3, OGG, WAV oraz AC3. Możliwe jest również odtwarzanie płyt DVD, Audio CD oraz animowanych GIFów. Program radzi sobie również z filmami dostępnymi na stronach Internetowych po podaniu linku do nich.

Wyszukiwanie napisów do filmów oraz ich inteligentne odtwarzanie

ALLPlayer obsługuje napisy do filmów w większości znanych formatów: SubRip, SubViewer, MicroDVD, MPL2, SRT, SMI, ASS, SSA. Możliwe jest rónież automatyczne pobieranie napisów z Internetu (z serwisu Napiprojekt.pl lub OpenSubtitle.org).

Unikalną funkcją programu jest inteligentne wyświetlanie napisów, dostosowujące długość ich wyświetlania do długości wyświetlanego tekstu oraz naszej szybkości czytania. Możliwe jest również ustawienie wielkości, typu i koloru czcionki napisów.

Nie tylko pliki filmowe

Oprócz odtwarzania plików w wielu formatach możemy odtwarzać płyty CD/DVD. Program pozwala również na wyświetlanie obrazu z innych źródeł np. oglądanie telewizji z użyciem tunera TV, podgląda kamer internetowych, kamer DV itp.

ALLPlayer może być również używany do odtwarzania muzyki wraz z wizualizacjami. W programie znalazł się Equalizer z ustawieniami dla różnego rodzaju muzyki z możliwością wyboru dowolnego wyjścia dla dźwięku. Możemy również tworzyć listy odtwarzania i zapisywać je w formacie MBL.

Inne ciekawe funkcje

Jeśli zdarza się nam zasypianie podczas oglądania filmu, z pewnością ucieszy nas funkcja automatycznego wyłączanie komputera po zakończeniu filmu. Ciekawą funkcją jest również odtwarzanie filmów z archiwów, bez potrzeby ich rozpakowywania. Kolejną unikalną funkcją jest informowanie o pojawieniu się nowej wersji napisów do filmu, który znajduje się na naszym komputerze - funkcja szczególnie przydatna dla nowych filmów, dla których napisy pojawiają się dopiero po jakimś czasie.