CCleaner 5.01.5075

CCleaner 5.01.5075

Ocena użytkowników: 4.92/5 (ocen: 146)
Ilość pobrań: 7 001 376
Wielkość pliku: 5,07 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8
Producent: Piriform Ltd.

Opis programu CCleaner

CCleaner to darmowy program do optymalizacji systemu i usuwania z niego zbędnych plików, takich jak np. pliki tymczasowe lub pliki pozostawione przez rożne aplikacje. Dzięki programowi możemy również wyczyścić i naprawić rejestr systemowy z niepotrzebnych plików oraz chronić naszą prywatność.

Przejrzysty, dobrze zorganizowany interfejs

Po uruchomieniu programu, naszym oczom ukazuje się prosty, intuicyjny interfejs użytkownika. Główne funkcje programu (czyszczenie, rejestr, narzędzia i opcje) umieszczone zostały w osobnych zakładkach. Reszta miejsca przeznaczona jest na aktualnie wybraną przez nas funkcję.

Łatwe, szybkie i dokładne sprzątanie komputera

Funkcja czyszczenia (Cleaner) pozwala na usuwanie niepotrzebnych plików z dysku twardego takich jak np. pliki tymczasowe, pliki pozostałe po usuniętych aplikacjach, tymczasowe pliki internetowe itp. Program pozwala nam na wybór pomiędzy usuwaniem plików tworzonych przez zainstalowane programy, z wyszczególnionym rodzajem plików do usunięcia. Możesz przykładowo usunąć historię automatycznego uzupełniania, zapisane hasła, ciasteczka, ostatnio używane dokumenty a nawet starsze instalacje Windowsa.

CCleaner umożliwia analizę listy plików, które mamy usunąć, dzięki czemu nie usuniemy ważnych dla nasp lików. Czyszczenie zbędnych danych odbywa się zadziwiająco szybko.

Naprawa i czyszczenie rejestru

W programie nie zabrakło funkcji czyszczenia i naprawy rejestru systemowego. Podobnie jak w poprzedniej funkcji, możemy wybrać interesujące nas obszary, które mają być naprawione lub wyczyszczone np. brakujące pliki DLL, nieużywane rozszerzenia plików, problemy z ActiveX oraz klasami, rodzaje bibliotek, programy, pliki pomocy, Cache MUI itp.

Inne ciekawe narzędzia

W CCleaner znalazło się również narzędzia do usuwania programów, zarządzania programami uruchamianymi przy starcie systemu, narzędzie do przywracania systemu oraz czyszczenia dysków.