A+ Folder Locker Free Edition 1.1

A+ Folder Locker Free Edition 1.1

Ocena użytkowników: 4/5 (ocen: 8)
Ilość pobrań: 1 516
Wielkość pliku: 2,38 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
Producent: Giant Matrix, Ltd.

Opis programu A+ Folder Locker Free Edition

A+ Folder Locker Free Edition to darmowy program do ochrony poufnych danych przed niepowołanym dostępem. Dzięki programowi możliwe jest zabezpieczenie plików lub folderów hasłem przed innymi użytkownikami. Dane przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, więc nawet po ich przejęciu będą bezużytencze dla włamywacza. Dodawanie danych i tworzenie nowych zaszyfrowanych folderów jest bardoz proste, ponieważ wystarczy przeciągnąć pliki w odpowiednie miejsce.

Ciekawą funkcją programu A+ Folder Locker Free Edition jest ukrywanie plików w zdjęciach lub innych plikach graficznych. Możemy przykładowo ukryć ważne dla nas dokumenty wewnątrz zdjęcia, dzięki czemu włamujący nawet nie będzie wiedział, że takie dokumenty istnieją na naszym komputerze.

A+ Folder Locker Free Edition może również sam ukryć swoje istnienie na komputerze. Po ukryciu programu nie będzie on widoczny w Menu Start, ani na pulpicie. Program stanie się widoczny dopiero po wciśnięciu określonej przez Ciebie kombinacji klawiszy.

Kolejną przydatną funkcją programu jest usuwanie plików na stałe. Ponieważ wszystkie usunięte w systemie dane da się przywrócić za pomocą specjalnych programów, A+ Folder Locker Free Edition posiada funkcję usuwania plików na stałe, bez możliwości przywrócenia.

Program loguje również wszelkie próby dostania się do zabezpieczonych plików. Dzięki tej funkcji będziesz wiedział, czy inni użytkownicy komputera starają się dostać do chronionych zasobów.

W celu lepszego zabezpiecznenia przed keyloggerami (programami przechwytującymi dane z klawiatury - w szczególności hasła) program został wyposażony w wirtualną klawiaturę, która uniemożliwia wykradanie danych przez przechwytywanie wciskanych klawiszy.