Asystent Zdalny 3.8.1.2.0.5

Asystent Zdalny 3.8.1.2.0.5

Ocena użytkowników: 3.8/5 (ocen: 5)
Ilość pobrań: 6 791
Wielkość pliku: 5,65 MB
Ostatnia aktualizacja:
System operacyjny: Windows 2000 / XP / Vista / 2003 / 2008 / 7 / 2008 R2 / 8
Producent: MicroCreative

Opis programu Asystent Zdalny

Asystent Zdalny (Remote Assistant 365) to program do świadczenia zdalnej pomocy przez Internet. Dzięki programowi możemy połączyć się i administrować dowolnym komputerem na Świecie. Asystent Zdalny bazuje na programie UltraVNC, jednak rozszerzono w nim znacznie funkcje dbające o bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo połączeń zdalnych

W programie Asystent Zdalny bardzo duży nacisk położono na bezpieczeństwo. Wszystkie połączenia realizowane są za pośrednictwem zewnętrznych bezpiecznych serwerów. Przy łączeniu komputera kontrolowanego oraz administratora zestawiany jest bezpieczny tunel zabezpieczany 128-bitowym algorytmem szyfrującym. Każdej sesji przydzielany jest unikatowy numer ID połączenia i hasło dostępu do sesji. Przy łączeniu za pomocą Asystenta zdalnego nie ma problemów wynikających z zastosowania Firewall oraz mechanizmu NAT.

Łatwa instalacja i sposób łączenia

Instalacja w systemie, który ma być kontrolowany jest bardzo prosta i nie wymaga od nas żadnej znajomości sieci. Po instalacji otrzymujemy identyfikator oraz hasło, które możemy przekazać zdalnemu operatorowi. Ponieważ połączenie realizowane jest przez zewnętrzne serwery, operator nie musi znać naszego adresu IP ani innych danych. Program nie wymaga również uprawnień administratora, ani konfiguracji Firewall, ponieważ program robi to automatycznie.

Zaawansowane funkcje administracyjne

Oprócz sterowania komputerem klienta możliwe jest wysyłanie plików na kontrolowany komputer oraz prowadzenia rozmowy tekstowej z klientem. Ciekawą funkcją Asystenta zdalnego jest możliwość wywoływania połączenia bez potrzeby interakcji ze strony klienta, co pozwala na wykonywanie pracy bez każdorazowego angażowania drugiej strony.

Mobilność